Trochę historii…

wejście główne do przedszkola z roku 1977

Przedszkole nr 117 zostało wybudowane w roku 1977 przez załogę ELWRO i przekazane na rzecz dzielnicy Wrocław-Fabryczna. Oficjalne otwarcie miało miejsce 7 września 1977 roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Dzielnicowego, Wydziału Oświaty i Wychowania oraz przedstawiciele zakładów ELWRO z dyrektorem mgr inż. I. Salomonem na czele. Podczas uroczystości w nowo otwartej placówce, przekazał on na ręce dyrektor Wandy Butkiewicz symboliczny klucz, który do dzisiaj znajduje się w przedszkolu.

W pierwszym roku do przedszkola uczęszczało aż 140 dzieci, w zaledwie IV oddziałach!

wnętrze przedszkola rok 1979 Rekrutacja na lata 1978/79 przeszła wszelkie oczekiwania. Zaistniała wtedy konieczność uruchomienia V oddziału. Dyrektor przedszkola wystąpiła do zakładów MERA-ELWRO z wnioskiem o dobudowanie dodatkowego pawilonu, aby zachować salę gimnastyczną. Nową salę oddano do użytku 27 stycznia 1979 roku.

tańczące dzieciW maju tego samego roku uroczyście obchodzono tzw. DNI ELWRO. Z tej okazji dzieci naszego przedszkola wystąpiły na dużej scenie Teatru Polskiego. Większość strojów do występu uszyli rodzice, ale udało się też zakupić piękne łowickie stroje ludowe w Cepelii, które są w naszym przedszkolu do dzisiaj.
Latem 1980 roku ogród przedszkolny wzbogacił się o różne urządzenia z drewna , które wykonali nieodpłatnie pracownicy patronackiego zakładu.

lato 1980 pracownicy ELWRO