Badanie Zrównoważonej Mobilności 

Biuro Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia rozpoczyna realizację dużego przedsięwzięcia, jakim są „Kompleksowe Badania Ruchu we Wrocławiu i Otoczeniu – KBR 2024”. Chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie w kampanii informacyjno-promocyjnej tego projektu.

Badania swoim obszarem obejmą wszystkie osiedla Wrocławia oraz 9 gmin sąsiednich, tj. Czernicę, Długołękę, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinię, Oborniki Śląskie, Siechnice, Wisznię Małą i Żórawinę.
Mają one służyć poznaniu i zrozumieniu potrzeb transportowych mieszkańców oraz dopasowaniu do nich rozwoju transportu zbiorowego i infrastruktury we Wrocławiu i 9 najbliżej położonych gminach.

 

Głównym elementem badań są ankiety w gospodarstwach domowych, które rozpoczęły się 3 kwietnia 2024 roku i potrwają do 20 czerwca. Ankieterzy odwiedzą prawie 9 000 losowo wybranych mieszkańców Wrocławia i prawie 2000 mieszkańców gmin sąsiednich. Celem badań ankietowych jest poznanie skąd, dokąd, w jakim celu i jak podróżują mieszkańcy. Ankieterzy zapytają mieszkańców również o ich opinię na temat rozwoju transportu we Wrocławiu, a także o ich dotychczasowe doświadczenia w poruszaniu się po mieście. Każdy ankieter wyposażony będzie w identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz list uwiarygadniający ankietera, w którym zawarte będą szczegółowe informacje o badaniach i możliwości zweryfikowania ankietera pod urzędowym numerem telefonu.

Kolejnym elementem badań są pomiary ruchu. Dzielimy je na pomiary w transporcie indywidualnym i transporcie zbiorowym. W związku z tym na ulicach Wrocławia można spotkać kamery rejestrujące pojazdy oraz osoby liczące pasażerów komunikacji zbiorowej, wyróżniające się kamizelką z logo projektu oraz identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu.

kbr_plakat_a2_ogolny_50sztuk

Ponadto wszelkie informacje o badaniach aktualizowane będą pod linkiem:

https://www.wroclaw.pl/komunikacja/kompleksowe-badanie-ruchu-2024.